postheadericon Rudens darbai Domeikavos vaikų ir jaunimo centre “Neris”

Domeikavos vaikų ir jaunimo centre “Neris” ir Šeimos gerovės skyriuje, Domeikavoje, šį grąžų rugsėjį vėl viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto Edukologijos studijų magistrantės, lydimos savo dėstytojo Albino Pugevičiaus. Šeimos gerovės iskyriaus vedėja Rasa Bujienė ir centro “Neris” vadovė Dalia Vilkevičiūtė studentėms papasakojo apie darbo su vaikais kasdienybę, užimtumą ir tarpusavio bendradarbisvimą (valstybinės ir visuomeninės organiacijos). Svarbiausi klausimai visada būna apie finansus ir kitas galimybes susijusias su pinigais (priemonių įsigijimas, kelionės, veikla ir kt.). Centras “Neris” pristato kaip veikla finansuojama iš projektinių lėšų, o taip pat pristato, kad mūsų veiklą finansuoja ir LR Socialinių paslaugų ir darbo ministerija (pagal priemonę „Plėsti vaikų dienos centrus savivaldybėse, teikiant nestacionarias dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams ir šeimoms, įgyvendinant Vaiko gerovės 2013-2018 m. programos ir jos įgyvendinimo priemonių planą”) ir Kauno rajono savivaldybė. R. Bujienė pristatė valstybinį finasavimo modelį.

Labai džiugu, kad turime ką joms papasakoti, patarti, paklausti. Pokalbis užkliudė ir šiandien labai aktulią temą – globos namų reorganizcijos procesą. Tema aktuali beveik visoms studentėms, nes visos dirbame socialinėje sferoje, taip pat esame šalies pilietės, kurioms tikrai skaudūs atvejai susiją su vaiko paėmimu iš šeimos ir yra vienaip ar kitaip žinomi.

Labai svarbus toks institucijų ir universiteto bendradarbiavimas, nes tokiu būdu mes dalinamės gerąja patirtimi, idėjomis, pasiūlymais ir t.t. Taip prisidėdami prie mūsų visų profesinio tobulėjimo.