postheadericon Kubulkų kapinynas

Kubulkių kapinynas

Kubulkių kapinynas

Apie 1261 metus Lietuvoje įvestas mirusiųjų deginimas. Kiekviename kaime turėta ypatingas, tam paskirtas vietas, šventais ragais vadinamas. Sudeginto kūno dalis, pelenus, kaulus – kaip iš naujausių laikotarpių archeologinių tyrimų matome – dėta į urnas, daugiausia molines, kurių vienos, kaip seniausios, dar be rato darytos, yra labai prastai nulipdytos, kitos, vėl jau yra tobulesnės technikos, su vingiais, raštais. (Basanavičius, rinktiniai raštai).

1935-1937 metais buvo tyrinėjamas Kubulkų plokščiasis kapinynas. Buvo rastos urnos su pelenais. Kubulkų kapinyne, kaip pripažinta specialistų, jau buvo laidojama V- VI amžiuje. Plokštieji kapai (be žymės žemės paviršiuje) buvo įrengiami kalneliuose arba sausose ir gražiose vietose.

Kubulkų kapinės yra ant neaukštos kalvos, apaugę eglėmis bei lapuočiais medžiais. Čia galima pamatyti ir tokių mums retų medžių, kaip daugiakamienes liepas, kurių kamienų skaičius siekia penkis, o ir dešimtkamieniai medžiai taip pat pasitaiko. Šalimais auga ir šimtamečiai ąžuolai, kurie mena ankstesnius amžius.